PILOTNÍ VÝCVIK

CHCI SE NAUČIT LÉTAT !!

KONTAKTUJTE NÁS

GRATULUJEME K VAŠEMU KROKU
STÁT SE PILOTEM

Za starých dobrých časů tento proces začínal obvykle tím, že jste navštívili místní letiště a visící na plotě pozorovali startující a přistávající letadla, nebo možná přítel rodiny či strýc, který byl pilotem vám dal možnost za letu vyzkoušet ovládání letounu. V současné době začíná tento  proces čím  dál   tím  častěji  zde  na  webu,  prohlížením  webových   stránek
a shromažďováním dostupných informací. V duchu dobou způsobů vás zveme k přečtení zde publikovaných informací a pak přijďte a připojte se k nám za našim plotem. Nic tak nenadchne a neinspiruje malé chlapce a děvčata jako sledování letadel, které stoupají k té krásné modré obloze.

ZÍSKEJTE SVŮJ PRVNÍ CIT PRO LÉTÁNÍ, NEBO SI JEN TAK PROHLÉDNĚTE OKOLÍ DOMOVA !!

REZERVUJTE SI SVŮJ 30 MIN INSTRUKTÁŽNÍ LET

TYPY LICENCÍ

V České republice, stejně tak jako v mnoha jiných zemí je na výběr z několika typů licencí. Pilotní akademie je škola, která se již od začátku zaměřila na UL letecký výcvik. Plně si totiž uvědomujeme, že pokud si chcete vychutnat krásný pocit letu pod vlastní kontrolou, je pilotní průkaz pilota ultralehkých letadel nejsnáze dostupnou variantou. Průkaz pilota ultralehkých letadel získaný po absolvování UL leteckého výcviku opravňuje k pilotáži aerodynamicky řízených dvoumístných letadel do celkové vzletové hmotnosti 450 kg.

ZÁKLADNÍ POŽADAVKY

Základním požadavkem je, aby kadet absolvoval minimálně 45 hodin pozemní výuky (teoretická část), která je běžně označována jako pozemní příprava a v případě UL průkazu min. 20 hodin letového výcviku (praktická část). Úspěšné dokončení je závislé na složení písemné a letové zkoušky před instruktorem provozu ULL.

Pozemní výuka je zpravidla prováděna v učebně PILOTNÍ AKADEMIE, většinou dva dny v týdnu ve večerních hodinách při dvouhodinovém sezení. V určitých obdobích v roce probíhá zrychlený program, který běží 5 dní v týdnu při čtyřhodinovém sezení. Je též možné zúčastnit se on-line kurzů pozemní výuky. K dispozici je 7 hlavních témat zaměřených na osnovu. Jedná se o. Aerodynamiku a mechaniku letu, stavbu a konstrukci ULL, letecké předpisy, postupy ULL, letecká navigace, letecká meteorologie, motory, vrtule, přístroje, spojovací předpisy.

Letový výcvik má minimální požadavek 20 hodin v případě licence ULL. Tento počet je odlišný od jiných licencí. Tento minimální počet je rozdělen do duálního výcviku a sólové praxe. Během této doby se naučíte základy létání letadlem, stejně jako vzlety a přistání, navigaci a nouzové postupy. Protože se jedná o učení dovednosti bude se množství času potřebného k dokončení praktického výcviku lišit u každého jedince.

LÉKAŘSKÉ OSVĚDČENÍ

Mělo by být zmíněno, že se budete muset podrobit lékařské prohlídce. K dispozici jsou ve skutečnosti dvě různé kategorie osvědčení zdravotní způsobilosti v závislosti na tom, jaký pilotním výcvikem se rozhodnete projít. Pro průkaz pilotu UL letounu budete potřebovat osvědčení zdravotní způsobilosti II. třídy. Seznam určených leteckých lékařů, kteří vám ochotně provedou lékařskou prohlídku.

DOBA TRVÁNÍ VÝCVIKU

Naše výcvikové programy jsou navrženy tak, aby byly pružné, aby vyhovovali obou typům studentů. A to jak studentům, kteří se mohou věnovat výcviku na plno a jsou schopni schopni zvládnout celý obsah teoretického i praktického výcviku během 3 až 5 měsíců. I těm, kteří nemají tolik času a mohou se věnovat výcviku spíše rekreačně, ti pak mohou očekávat, že by jejich výcvik mohl trvat přibližně 10 – 12 měsíců k získání pilotní licence. Jak lze očekávat, čím více budete ve vzduchu, tím dříve výcvik dokončíte.

CENA VÝCVIKU

Každý jedinec má jiné požadavky na odbornou přípravu, a tedy i různé náklady s ohledem na získání pilotního průkazu UL letounu. Cena základního výcviku je stanovena na 46.000,- Kč, ze zkušenosti však víme, že se pohybuje optimálně v rozmezí mezi 80.000 – 100.000,- Kč. Někomu se to může zdát drahé, ale musíte si uvědomit, že většina těchto nákladů je spojena s létáním a ne s poplatky, daněmi a vyúčtováním. Což znamená, že většina financí jde na to, co chceme dělat na prvním místě... létání.

Není také potřeba přijít s celkovou částkou před zahájením výcviku. Většina nákladů a poplatků se platí průběžně. Platíte za každou hodinu po odlétané lekci, nebo za každou hodinu po 10 odlétaných lekcí, apod. Tato volba je zcela na vás a můžete si ji na začátku výcviku nastavit sami.

Pokud máte jakékoliv dotazy, na které jste nenašli odpovědi, podívejte se prosím na stránku FAQ, nebo neváhejte a napište nám konkrétní dotaz.